Opowieści o wydarzeniach związanych z Narodzeniem Pańskim odnajdujemy w Piśmie Świętym, głównie w Ewangelii według św. Łukasza (spis ludności w Palestynie, podróż Józefa i Maryi do Betlejem, narodzenie Pierworodnego i złożenie Go w żłobie, hołd pasterzy, anioł zwiastujący wielką radość) i w Ewangelii według św. Mateusza (pokłon Trzech Króli, dary przez nich złożone: mirra, kadzidło i złoto, ucieczka Świętej Rodziny do Egiptu i rzeź niewiniątek). Historie opisane przez ewangelistów, zna na pewno każdy chrześcijanin. Stały się one kanwą, na której oparte zostało nasze przedstawienia jasełkowe. Warto przy tym zauważyć, że szkolna realizacja obejmowała prawie wszystkie fakty związane z narodzeniem Jezusa Chrystusa w Betlejem. Co więcej, zawierała sceny, które nie mają swojego źródła i potwierdzenia w Biblii, a zrodziły się jedynie w wyobraźni. Te fikcyjne wydarzenia i postacie: śmierci czy diabłów, zaspakajają ludzką ciekawość i dopełniają „puste” miejsca tradycyjnego, chrześcijańskiego przekazu.
Podobnie jak w przedstawieniach średniowiecznych, w tegorocznych jasełkach, poszczególne sceny były urozmaicone licznymi wstawkami, mającymi luźny związek z właściwą treścią przedstawienia, np.: tańcem aniołów, diabłów. Antrakty te ubarwiały akcję, opierającą się przecież na tekście Ewangelii. Urozmaicały powszechnie znane dzieje Bożego Narodzenia. Jasełka nie były nigdy martwą sztuką, zawsze dostosowywały się do aktualnych wydarzeń – tu dialog pasterzy, rozmowa Heroda z kanclerzem. Zawsze też wprowadzają zarówno widzów jak i aktorów w tajemniczy nastrój Bożego Narodzenia. Przysłowiową „kropką nad i” były życzenia, pastorałka i taniec grupy pięcio i sześciolatków przygotowanych przez panią Beatę Kamińską.
Wszyscy widzowie, którzy mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu, poddali się nastrojowi chwili. Blask gwiazdy betlejemskiej w nocnej scenerii nieba, melodie kolęd i pastorałek, solowy śpiew Maryi oraz innych postaci, wywołały wspomnienia z dzieciństwa, skłaniały do refleksji. Wielu gości śpiewając wspólnie z aktorami kolędy, ukradkiem ocierała łezkę.
Na zakończenie Samorząd Uczniowski złożył życzenia bożonarodzeniowe oraz ofiarował nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym piękne bombki choinkowe.
Zawsze z niecierpliwością oczekujemy na nadejście okresu świąt Bożego Narodzenia. Choć pracy przy przygotowaniach do tych świątecznych spotkań nie brakuje, jest to dla wszystkich czas radości, wzruszeń, pojednania oraz czynienia dobra dla innych ludzi. Uczniów do przedstawienia jasełkowego przygotowały panie: Helena Stepaniak, Ewa Kycia i Edyta Kusa.