• Nasi milusińscy

• Wycieczka przedszkolaków

• 18.04.2024 07:50
        •        W środę 17 kwietnia przedszkolaki  z obu grup wzięły udział w wycieczce do Leżajska gdzie w Franciszkańskim Ośrodku Kultury  w ramach Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej Leżajsk 2024 obejrzały pokaz iluzji w wykonaniu Pawła Kwietnia.
        • Marzec w przedszkolu

• 03.04.2024 21:58
        •             Siódmy miesiąc za przedszkolakami, to miesiąc kiedy w przyrodzie oczekuje się na zmianę pory roku. Słychać  powracające ptaki, kwiaty zaczynają  kwitnąć, pojawiają się listki na drzewach i wiosna nadchodzi wielkimi krokami.

W przedszkolnych aktywnościach maluszków było kolorowo, kreatywnie i ciekawie. Na początku miesiąca nasi milusińscy przenieśli się do dziecięcego laboratorium gdzie dużo się działo za sprawą zabaw badawczych i eksperymentów. Przez cały tydzień przedszkolaki  doświadczyły m.in. co to ciecz nienewtonowska, zrobiły kolorową  tęczę z cukierków i kolorowy deszcz w słoiku, poznały co jest przyciągane przez magnes a co nie, wykonały wulkan oraz eksperymentowały ze świeczką  a wszystko pod opieką pani. Było mnóstwo fajnej i kreatywnej zabawy, która wszystkim bardzo się podobała.

• Nareszcie do nas zawitała – wiosna

• 24.03.2024 19:46
        •                W piątek 21 marca przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Pogoda w tym dniu była wspaniała, dzieci z obu oddziałów przedszkolnych spotkały się w ogrodzie przedszkolnym aby pożegnać zimę a powitać wiosnę. Jak nakazuje stary obyczaj starszaki przyniosły ze sobą Marzannę - kukłę symbolizującą zimę. Dawniej marzannę wyprowadzano ze wsi i topiono w strumyku albo palono. Nasze przedszkolaki najpierw głośnymi okrzykami wyprosiły panią Zimę z naszego przedszkola a samą kukłę postanowiono wyrzucić do worka, tak aby nie zaśmiecała środowiska.

• Wyprawa do teatru

• 11.03.2024 17:34
        •           W piątek 8 marca nasze przedszkolaki wzięły udział w wycieczce autokarowej do MCK w Leżajsku, gdzie obejrzały spektakl teatralny oparty na motywach znanej baśni Charlesa Perrault pt.”Kot w butach”. Przedstawienie  przygotowali aktorzy Teatru Aczemu, którzy wystawili fantastyczną i zabawną wersję Jana Brzechwy.

Bajka o niezwykle sprytnym i przedsiębiorczym kocie… w butach, który sprawia, że jego biedny i niezbyt zaradny pan odnosi sukces. Młynarczyk dzięki sprytowi Kota, jego inteligencji, urokowi osobistemu i kłamstwom niestety w krótkim czasie staje się zamożnym i szczęśliwym.

• Luty w przedszkolu

• 05.03.2024 16:24
        •              Kolejny już szósty miesiąc za przedszkolakami, chociaż to jeden z krótszych miesięcy to nie zabrakło w nim fajnych atrakcji, ciekawych wydarzeń i dobrej zabawy.
          W tym miesiącu dzieci poznawały świat bajek i baśni, do którego z wielką ciekawością i zainteresowaniem przenieśli się nasi milusińscy. W tym czasie również został dzieciom zorganizowany Bal Karnawałowy podczas, którego w naszym przedszkolu zrobiło się magicznie i bajkowo za sprawą wyjątkowych przebrań w których wystąpiły dzieci.
          Poznaliśmy również układ słoneczny- planety, ufoludki, pojazdy kosmiczne oraz ciekawostki związane z kosmosem okazały się dla naszych milusińskich ekscytującym i interesującym doświadczeniem.