• Nasi milusińscy

• W świecie magii i czarów

• 24.03.2023 17:41
        • W poniedziałek 6 marca przedszkolaki z oddziałów 0a i 0b wzięły udział w wycieczce do leżajskiego FOK-u. W ramach Festiwalu Kultury Chrześcijańskiej „Odkryj życie z pasją” Leżajsk 2023 dzieci obejrzały wyjątkowy spektakl iluzji w wykonaniu Sebastiana Grabowskiego pt. Pan Magiczny.

Artysta czyli Pan Magiczny wraz z asystentką Panią Czarującą stworzyli niepowtarzalny klimat i wciągnęli w świat magii nie tylko dzieci ale i dorosłych. Mogliśmy podziwiać wiele niesamowitych numerów m.in. magiczne sznurki, unoszący się stolik, znikające w dłoni widza piłeczki, sztuczkę z płonącym portfelem i wiele wiele innych. Był to spektakl, który porwał naszych przedszkolaków całkowicie.

• Zabawa karnawałowa w przedszkolu

• 21.02.2023 19:44
        •            W tym roku zabawę karnawałową postanowiliśmy połączyć z dniem pączka tak więc w czwartek 16 lutego salę przedszkolną wypełniła skoczna muzyka, piękna dekoracja, zapach świeżych pączków i wiele bajkowych postaci. Można było spotkać miedzy innymi: księżniczki, policjantów, żabkę, Super- Mana, Śnieżkę, strażaka, dwóch Super-bohaterów, smoka  i wiele, wiele innych. Dzieci uwielbiają zabawy karnawałowe ponieważ mają wówczas możliwość przeistaczania się w inne osoby. Niektórych trudno było rozpoznać, wszystkie stroje były niepowtarzalne i wyjątkowe. Tego dnia wszystkie buzie były uśmiechnięte a dzieci z wielką ochotą uczestniczyły we wspólnych tańcach i zabawach. W przerwie zabawy na przebierańców czekał pyszny poczęstunek dzięki któremu nikomu nie brakowało siły do dalszych pląsów.

• Styczeń w przedszkolu.

• 06.02.2023 21:05
        •         W pierwszym miesiącu nowego roku wspominaliśmy święta i zastanawialiśmy się skąd wiemy, że mija czas. Dzieci przypominały sobie i utrwalały urządzenia, które pozwalają nam wiedzieć, którą mamy godzinę, poznawały dni tygodnia, nazwy miesięcy i pór roku. Była to doskonała okazja do utrwalania umiejętności przeliczania,  klasyfikowania, szeregowania oraz różnicowania kształtów i wielkości.

• Grudzień w przedszkolu

• 02.01.2023 18:53
        •          Ostatnim dwunastym miesiącem roku jest grudzień. To czas w którym rozpoczyna się kalendarzowa zima i przypadają Święta Bożego Narodzenia - magiczny czas bogaty w symbolikę, zwyczaje i obyczaje. Pomimo niesprzyjających zdrowotnie okoliczności przedszkolakom udało się uczestniczyć w kilku ciekawych wydarzeniach, które wszystkim sprawiły wiele radości i z pewnością na długo zapadną w pamięć:

• ​​​​​​​Spotkanie z Mikołajem

• 07.12.2022 21:33
        •           We wtorek 6 grudnia piękny wystrój sali i muzyka przypominały, że oto dzisiaj jest ten długo wyczekiwany dzień, w którym to Mikołaj odwiedzi nasze przedszkole. Już od tygodnia przedszkolaki starannie uczyły się wierszyków i piosenki o mikołaju a także liczyły dni do spotkania z tym wyjątkowym Gościem. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia u wszystkich dzieci w ubraniu dominował kolor czerwony a ich głowy ozdabiały świąteczne opaski i czerwone mikołajowe czapki.