• Nasi milusińscy

• Luty w przedszkolu

• 05.03.2024 16:24
        •              Kolejny już szósty miesiąc za przedszkolakami, chociaż to jeden z krótszych miesięcy to nie zabrakło w nim fajnych atrakcji, ciekawych wydarzeń i dobrej zabawy.
          W tym miesiącu dzieci poznawały świat bajek i baśni, do którego z wielką ciekawością i zainteresowaniem przenieśli się nasi milusińscy. W tym czasie również został dzieciom zorganizowany Bal Karnawałowy podczas, którego w naszym przedszkolu zrobiło się magicznie i bajkowo za sprawą wyjątkowych przebrań w których wystąpiły dzieci.
          Poznaliśmy również układ słoneczny- planety, ufoludki, pojazdy kosmiczne oraz ciekawostki związane z kosmosem okazały się dla naszych milusińskich ekscytującym i interesującym doświadczeniem.

• Bal karnawałowy w przedszkolu

• 15.02.2024 09:39
        •         We worek 13 lutego już od rana w naszym przedszkolu pojawiły się kolorowe postacie ponieważ był to dzień balu karnawałowego. Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i wesołą zabawą, bardzo lubiana przez dzieci ponieważ w tym dniu mogą wcielić się w swoich ulubionych bajkowych bohaterów.
        • Styczeń w przedszkolu

• 15.02.2024 09:42
        •       Piąty miesiąc za przedszkolakami, miesiąc zimowy i pierwszy w roku kalendarzowym. W tym miesiącu nasze dzieci w ramach edukacyjnej przygody poznały jak upływa nam czas. Utrwaliliśmy nazwy pór roku i dni tygodnia. Ponieważ za nami jeden z miesięcy zimowych omówiliśmy również jak radzą sobie zwierzęta zimą, w  jaki sposób powinniśmy im pomagać, jakimi pokarmami należy dokarmiać ptaki oraz kto pracuje w lesie.

Przedszkolaki poznawały ważne zasady podczas zabaw zimowych na śniegu i jak tylko pozwalała nam aura, korzystały z uroków zimy bawiąc się w przedszkolnym ogrodzie.

Poznaliśmy też różne zawody. Dzieci miały okazję dowiedzieć się o zawodach swoich bliskich oraz poznać zawody dawne i współczesne.

• Grudzień  w przedszkolu

• 02.01.2024 10:40
        •        Kolejny czwarty miesiąc przedszkolnej przygody to grudzień. Jest to miesiąc w którym dzieci czekają na odwiedziny  Mikołaja, poznają oznaki nowej pory roku -  zimy oraz przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia poznając tradycje i zwyczaje, ucząc się świątecznych piosenek a także kolęd. Ten czas pełen różnych aktywności minął wypełniony różnymi ciekawymi zajęciami i zabawami zawiązanymi  z poszczególnymi zagadnieniami tematyki tygodnia oraz przyszłymi wydarzeniami. Ponadto dzieci wykonywały tematyczne prace plastyczne i wesoło spędzały czas wspólnie bawiąc się i zacieśniając więzy koleżeńskie zarówno w sali przedszkolnej jak i w ogrodzie przedszkolnym.
        • Wycieczka  przedszkolaków

• 20.12.2023 12:43
        • W poniedziałek 18 grudnia dzieci z obu grup przedszkolnych wzięły udział we wspólnym wyjeździe. W pięknej świątecznej scenerii  Miejskiego Centrum Kultury w Leżajsku dzieci uczestniczyły w warsztatach świątecznych tworząc glinianego „Ciastka” – bohatera z filmu „Shrek”.