• Nie lękajcie się!

• 14.04.2022 13:04
      •             Takie zawołanie rozbrzmiewało w niedzielę 10 października 2021 r. w XXI. Dzień Papieski organizowany przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Obchodom tegorocznego Dnia Papieskiego przyświecało hasło: „Nie lękajcie się!”. Słowa te św. Jan Paweł II wypowiedział w homilii inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie.

Jak co roku, tym razem o poranku, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. J. Świątoniowskiego w Brzyskiej Woli uczestniczyli w Mszy Świętej celebrowanej przez ks. proboszcza Henryka Skałubę w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia. Klaudia Staroń, Emilia Turek, Julia Winiarska odczytały czytania oraz modlitwę wiernych, uczennice klasy ósmej: Aleksandra Bielak, Anna Jachimowicz, Zuzanna Leniart, Dominika Socha, Małgorzata Staroń   Zuzanna Wnuk oraz Tomasz Wnuk przygotowali oprawę muzyczną. W trakcie modlitwy wspólnota szkolna dziękowała za pontyfikat św. Jana Pawła II i prosiła o jego wstawiennictwo i umocnienie w wierze.

Obchodom Dnia Papieskiego towarzyszyła coroczna zbiórka środków na stypendia edukacyjne dla młodych, zdolnych niezamożnych osób z małych miejscowości. Nowe stypendia można było ufundować, wrzucając datek do puszki kwestarskiej przy kościele.

„Dziś, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie przywrócić nadzieję w sercach młodych ludzi na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny.” – napisali biskupi w liście pasterskim.

Na zakończenie obchodów uczniowie przygotowali małą niespodziankę dla najmłodszych – książeczkę z kolorowankami, rebusami, krzyżówkami o Janie Pawle II.