• Z darami jak Trzej Królowie

• 14.04.2022 13:00
      •            ​​​​​​Akcje charytatywne łączą ludzi z różnych światów: biednych i bogatych, chorych i zdrowych, zagubionych i pomagających odnaleźć sens w życiu. Dają możliwość wsparcia, które ma znaczenie, daje nadzieję i inicjuje zmianę na lepsze. Grudzień to czas intensywnej pracy szkolnego wolontariatu. Działania, które zaproponowali nasi wolontariusze połączyły naszą społeczność szkolną i potrzebujących w wielkiej misji walki o lepszą przyszłość. W tym miesiącu uczniowie: wykonali kartki bożonarodzeniowe dla dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie, zorganizowali szkolną akcję „Połączeni w pomaganiu”oraz szkolną zbiórkę „Gwiazdka dla bezdomniaka”, w trakcie której zbierano karmę, koce, środki czystości dla podopiecznych schroniska „Kundelek” w Rzeszowie.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy, że zatrzymaliście się na chwilę w tym rozbieganym świecie i pomyśleliście o innych, zwłaszcza o tych, którzy potrzebują troski, opieki, wsparcia duchowego i materialnego.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy wspomagają nasze działania, są jak mędrcy podążający do szopki betlejemskiej z darami, bo:
        Wiedzieli, gdzie dać. Nie w hałaśliwym mieście, ale w cichym Betlejem.
        Wiedzieli, w jaki sposób dać. Nie oddawać na bagaż, ale przynieść osobiście.
        Wiedzieli, kiedy dać. (…)
        Wiedzieli, że dary trzeba przynieść, aby się przydały…
        Dary Opatrzności Bożej czasem przychodzą punktualnie na pięć minut przed dwunastą.
        Chociaż nie wiemy, jak wyglądali, gdzie mieszkali, jakie nosili imiona i czy było ich trzech, czy czterech. Mimo to zawdzięczamy im niezłą lekcję wiary, miłości i życia. Postawa Trzech Mędrców to świetna inspiracja na kolejny rok, prawda?

Szkolnego Koła Wolontariatu

• Galeria zdjęć: