• Totus Tuus

• 14.04.2022 12:51
      •                W niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, 11 października 2020r., w całej Polsce obchodzony był XX. Dzień Papieski. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Totus Tuus” (Cały Twój) – wezwaniem biskupim Karola Wojtyły pochodzącym z „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.

Tegoroczny Dzień Papieski wpisał się w 100. rocznicę urodzin i 15. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II oraz 20-lecie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Obchody XX Dnia Papieskiego w Szkole Podstawowej im. J. Świątoniowskiego w Brzyskiej Woli rozpoczęły się dużo wcześniej. Uczniowie, pod opieką pań: Heleny Stepaniak i Edyta Kusej, już od kilku tygodni przygotowywali oprawę mszy św., prezentację multimedialną oraz gazetkę ścienną, będąc rozważaniem sensu hasła tegorocznego Dnia Papieskiego. Ponadto większość uczniów dołożyła swoją cegiełkę na zakup kwiatów, które zostały złożone przy witrażu Jana Pawła II w miejscowym kościele.

Punktem kulminacyjnym obchodów Dnia Papieskiego w Brzyskiej Woli była odprawiona 11 października o godz. 11:00 msza święta w kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia. Przewodniczył jej ks. proboszcz Henryk Skałuba. To właśnie tu cała wspólnota szkolna, łącząc się duchowo z innymi stypendystami w kraju, dziękowała za pontyfikat św. Jana Pawła II i prosiła o jego wstawiennictwo w tym trudnym czasie.

Dzień Papieski to także jego aspekt charytatywny związany z przykościelną i publiczną zbiórką pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Podopieczni Fundacji są nazywani mianem „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich, jest wyrazem wdzięczności wobec swojego Wielkiego Rodaka.