• Działania Szkolnego Koła Wolontariatu

• 14.04.2022 12:45
      • „Jeśli ktoś Ci pomaga, sam mając wiele problemów,

to nie jest pomoc, to jest MIŁOŚĆ”

Co skłoniło wolontariuszy naszej szkoły do poświęcenia swego czasu i pomocy innych?

Powodów jest wiele, ale najważniejszym z nich jest naturalny odruch serca. Świadomi rodzących się potrzeb, pomagają. Wiedzą, że pomoc to nie tylko dawanie, dawanie siebie, swego czasu, pracy, wysiłku, ale to także branie, przyjmowanie cierpienia innych, ubóstwa, choroby. Dlatego grudzień to czas intensywnej pracy szkolnego wolontariatu. W tym miesiącu uczniowie:

Święta Bożego Narodzenia to czas, który skłania do ofiarności oraz życzliwości. I tym razem, Koleżanki i Koledzy, nie zawiedliście nas. Pokazaliście, że w Waszych małych ciałach kryją się wielkie serca. Dziękujemy, że zatrzymaliście się choć na chwilę w tym rozbieganym świecie i pomyśleliście o drugim człowieku, zwłaszcza o tym, który potrzebuje troski, opieki, wsparcia duchowego i materialnego. Serdeczne podziękowania kierujemy także w stronę Rady Rodziców, która wspomaga wszystkie nasze działania i była wsparciem w chwilach zwątpienia. Dziękujemy.

• Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu

• przeprowadzili zbiórkę (ponad 250 zł) na budowę szkoły w Afryce,
        • wykonali kartki bożonarodzeniowe dla dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie,
        • włączyli się w akcję Góra Grosza,
        • zorganizowali, po raz drugi, szkolną akcję „Połączeni w pomaganiu”, w ramach której, 6 grudnia, ofiarowali osobom starszym i samotnym mikołajowe paczki,
        • przyłączyli się w zbiórkę produktów żywnościowych i chemicznych na potrzeby „Szlachetnej Paczki,
        • oraz szkolną zbiórkę „Świąteczna paka dla psiaka”, w trakcie której zbierano karmę, koce, środki czystości dla podopiecznych schroniska „Kundelek”.

Galeria zdjęć: