• XIX Dzień Papieski

• 14.04.2022 12:33
      •                    W niedzielę 13 października odbył się XIX Dzień Papieski. W tym roku był on przeżywany pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Jest to wyjątkowe wydarzenie dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz jej stypendystów nazywanych „Żywym Pomnikiem” Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pań: Edyty Kusa i Heleny Stepaniak przygotowały z tej okazji oprawę liturgiczną Mszy Świętej. W podniosłej atmosferze lektorzy czytali czytania, modlitwę wiernych oraz śpiewali pieśni uświetniające liturgię. Wolontariusze Szkolnego koła Caritas przeprowadzili zbiórkę na podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Złożono również kwiaty pod obrazem świętego Jana Pawła II jako wyraz pamięci i wdzięczności.