• Szlachetni ludzie połączeni w pomaganiu

• 14.04.2022 12:24
      • "Szczęście człowieka na ziemi zaczyna się dlań wtedy,

gdy zapominając o sobie, zacznie żyć dla bliźnich."

Szlachetna Paczka łączy ludzi z różnych światów: biednych i bogatych, zagubionych i pomagających odnaleźć nowy sens w życiu. Daje możliwość takiego wsparcia, które ma znaczenie, które daje nadzieję i inicjuje zmianę na lepsze. Przez lata działania Paczka łączy naszą społeczność szkolną i potrzebujących w wielkiej misji walki o lepszą przyszłość. Ofiarowane przez brać uczniowską i ich rodziców dary, sprawią, że  święta dla osób w trudnej sytuacji życiowej stają się magiczne.

Oprócz tego wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz Samorządem Uczniowskim wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka, zorganizowali szkolną akcję Połączeni w pomaganiu w ramach, której przygotowali upominki dla starszych, samotnych i chorych mieszkańców Brzyskiej Woli, Słobody i Dąbrowicy. Przed Bożym Narodzeniem wolontariusze odwiedzą kilkanaście osób, składając im życzenia i ofiarując przygotowane prezenty. Spotkania z osobami starszymi na pewno będą niezapomnianą lekcją miłosierdzia, a samotne i schorowane osoby doświadczą życzliwości i pamięci młodych.

Już od ponad miesiąca nasi uczniowie zbierają grosze na realną pomoc dzieciom i domom dziecka w całej Polsce. Tradycyjnie już od kilku lat włączają się w akcję Góra Grosza organizowaną przez Towarzystwo Nasz Dom. Zebrane w klasach groszaki pod koniec stycznia będą posegregowane, policzone i przesłane do towarzystwa. Dziś dla wielu osób jeden grosz nic nie znaczy, ale osieroconym dzieciom umożliwia lepsze jutro.

Dziękujemy wszystkim, którzy wparli nasze akcje dobroczynne i podzielili się z tymi, którzy mają mniej. Pokazując otwarte i szlachetne serce dają dobry przykład chrześcijańskiech wartości.

• Galeria zdjęć: