• Linia Prosta

• 14.04.2022 12:11
      • „Tylko niewielu ma w sobie tyle odwagi,
        aby dotrzeć do nieznanej wyspy i postawić nogę na jej brzegu.”

Katarzyna Ryrych

21 marca to pierwszy dzień wiosny, ale także Światowy Dzień Zespołu Downa, dlatego w tym dniu uczniowie naszej szkoły włączyli się drugą edycję akcji #LiniaProsta. Pojedyncza, przecinająca dłoń linia to jedna z cech osób z zespołem Downa. Wyrażając akceptację wobec osób niepełnosprawnych oraz wsparcie w ich dążeniach do bycia pełnoprawnymi członkami społeczeństwa, przedszkolaki i uczniowie naszej placówki przekreśli swoje dłonie. Oprócz tego akcji towarzyszył inne przedsięwzięcia, podczas których wychowankowie:

To były prawdziwe lekcje życia.

• przygotowywali plakaty przedstawiające właściwe zachowanie wobec osób chorych, niepełnosprawnych i starszych,
        • uczyli się umiejętnej pomocy (redagowali wskazówki, drogowskazy dobrego życia),
        • czytali i omawiali fragmenty książki Elizy Piotrowskiej „Żółte kółka” (o Ninie, pseudonim Inna - dziewczynce z Zespołem Downa).
      • Galeria zdjęć: