• Dzień Papieski 2018

• 14.04.2022 12:06
      •             Promieniowanie Ojcostwa - to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, który 14 października już po raz osiemnasty obchodzony był w Polsce. Poprzez szereg wydarzeń duchowych i kulturalnych przypominane było nauczanie Jana Pawła II. Uczniom naszej szkoły nie umknęło uwadze to ważne święto,  dlatego włączyli się w uroczyste obchody, przygotowując oprawę Mszy św. W wierszu i piosenkach przypomnieli osobę Jana Pawła II oraz ważne wydarzenia z jego życia.

Dzień Papieski był także okazją, aby wyrazić wdzięczność wszystkim ojcom, którzy gorliwie realizują trud wychowania swych dzieci, objawiając im tym samym Ojcostwo Boga.

- Ojcostwo trzeba dowartościować, zwłaszcza, gdy przeżywa tak wielki kryzys... – głosił ks. Henryk Skałuba.

Ojcowie zostawiają swoim dzieciom spuściznę – materialną i duchową. To jest „ojcowizna”. Zespół tych ojcowizn to Ojczyzna – czytał w Liście Konferencji Episkopatu Polski proboszcz parafii. Jak podkreśla tegoroczne hasło pięknie splata się ze stuleciem odzyskania przez Polskę niepodległości oraz rocznicą 40 – lecia pontyfikatu Jana Pawła II. Papież przez te lata był ojcem, nie tylko dla katolików i chrześcijan, ale także wielu ludzi dobrej woli i wielkiego serca, dlatego tak ważnym wymiarem obchodów Dnia Papieskiego był wymiar charytatywny, czyli zbiórka na stypendia dla podopiecznych Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zorganizowana przez wolontariuszy szkolnego koła Caritas.