• Wychowanie przez działanie

• 14.04.2022 11:51
      •                     Okres przed Bożym Narodzeniem to czas, w którym częściej zdobywamy się na ludzkie odruchy serca. Włączamy się w zbiórki, akcje charytatywne, dostrzegamy ubogich i samotnych, ale też porzucone zwierzęta, potrzebujące naszej pomocy. Dla wolontariuszy z naszej szkoły to czas wytężonej pracy. Miesiąc przed świętami włączyli się w ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej Szlachetna Paczka. Wolontariusze zorganizowali zbiórkę darów, z których zostały przygotowane paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom rodzin z powiatu leżajskiego.
                        Listopadowo grupy: Niewidzialna Ręka i VI Kompania Pomocy rozpropagowały i przeprowadziły akcję Gwiazdka dla bezdomniaka, w trakcie której zebrano karmę, koce oraz zabawki dla psów i kotów ze schroniska Kundelek. 18 grudnia osiemnastu wolontariuszy pod opieką Pań dyrektor Beaty Kamińskiej i Edyty Kusa  przybyło do Rzeszowa z prezentami dla zwierząt. Na miejscu zadbali o pielęgnację i rozrywkę dla czworonożnych przyjaciół. Podczas wizyty niejednemu zakręciła się łezka w oku.
                           W drodze powrotnej uczniowie przekazali własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami bożonarodzeniowymi dla dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie.Wszystkim wolontariuszom, opiekunom, uczniom, rodzicom składamy serdeczne podziękowania za okazane serce.
      • Galeria zdjęć: