• Nasi milusińscy

• Marzec w przedszkolu

• 03.04.2024 21:58
      •             Siódmy miesiąc za przedszkolakami, to miesiąc kiedy w przyrodzie oczekuje się na zmianę pory roku. Słychać  powracające ptaki, kwiaty zaczynają  kwitnąć, pojawiają się listki na drzewach i wiosna nadchodzi wielkimi krokami.

W przedszkolnych aktywnościach maluszków było kolorowo, kreatywnie i ciekawie. Na początku miesiąca nasi milusińscy przenieśli się do dziecięcego laboratorium gdzie dużo się działo za sprawą zabaw badawczych i eksperymentów. Przez cały tydzień przedszkolaki  doświadczyły m.in. co to ciecz nienewtonowska, zrobiły kolorową  tęczę z cukierków i kolorowy deszcz w słoiku, poznały co jest przyciągane przez magnes a co nie, wykonały wulkan oraz eksperymentowały ze świeczką  a wszystko pod opieką pani. Było mnóstwo fajnej i kreatywnej zabawy, która wszystkim bardzo się podobała.

• W dalszej części miesiąca było o marcowej pogodzie i oznakach wiosny. Przedszkolaki obserwowały pogodę zaznaczając swoje obserwacje na kalendarzu pogody a na przedszkolnym parapecie pojawiły się doniczki z zasianymi i zasadzonymi wiosennymi roślinami. Podczas sprzyjającej pogody dzieci aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu i  placu zabaw.  Odbywaliśmy spacery w najbliższej okolicy przedszkola wypatrując nielicznych ptaków i oznak nowej pory roku.

Na koniec miesiąca zajęcia zdominowała tematyka związana z Wielkanocą, dzieci poznały zwyczaje wielkanocne, rozwijały umiejętności  matematyczne przeliczając pisanki, utrwalając kolory i wykonywały prace plastyczne.

W marcu bawiliśmy się świętując;

-  8 marca obejrzenie Akademii z okazji Dnia Kobiet i Dnia Patrona Szkoły oraz wycieczka do MCK w Leżajsku na spektakl teatralny pt. „Kot w butach”.

- 21 marca  wraz z grupą starszaków - Pierwszy Dzień Wiosny oraz Dzień Kolorowej Skarpetki symboliczne wsparcie osób dotkniętych zespołem Downa.