• Nasi milusińscy

• Nareszcie do nas zawitała – wiosna

• 24.03.2024 19:46
      •                W piątek 21 marca przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Pogoda w tym dniu była wspaniała, dzieci z obu oddziałów przedszkolnych spotkały się w ogrodzie przedszkolnym aby pożegnać zimę a powitać wiosnę. Jak nakazuje stary obyczaj starszaki przyniosły ze sobą Marzannę - kukłę symbolizującą zimę. Dawniej marzannę wyprowadzano ze wsi i topiono w strumyku albo palono. Nasze przedszkolaki najpierw głośnymi okrzykami wyprosiły panią Zimę z naszego przedszkola a samą kukłę postanowiono wyrzucić do worka, tak aby nie zaśmiecała środowiska.

•                     W ten sposób zima zakończyła swoje panowanie a  wniesiono  udekorowaną wstążeczkami gałązkę – gaik. Wielka radość i wiwaty przedszkolaków  …Wiosna, Wiosna… oznajmiły wszystkim zebranym panowanie najpiękniejszej i najbardziej wyczekiwanej spośród czterech pór roku. Wszyscy bardzo się cieszymy, wiosna to w końcu ciepło, słońce i ożywanie przyrody. Były pamiątkowe zdjęcia, zagadki związane z wiosną  i mnóstwo fajnej zabawy na placu zabaw.
                            Mamy nadzieję, że starania przedszkolaków sprawią, że wiosna zawita u nas na dobre.