• Nasi milusińscy

• Wyprawa do teatru

• 11.03.2024 17:34
      •           W piątek 8 marca nasze przedszkolaki wzięły udział w wycieczce autokarowej do MCK w Leżajsku, gdzie obejrzały spektakl teatralny oparty na motywach znanej baśni Charlesa Perrault pt.”Kot w butach”. Przedstawienie  przygotowali aktorzy Teatru Aczemu, którzy wystawili fantastyczną i zabawną wersję Jana Brzechwy.

Bajka o niezwykle sprytnym i przedsiębiorczym kocie… w butach, który sprawia, że jego biedny i niezbyt zaradny pan odnosi sukces. Młynarczyk dzięki sprytowi Kota, jego inteligencji, urokowi osobistemu i kłamstwom niestety w krótkim czasie staje się zamożnym i szczęśliwym.

•              Nowoczesny styl przedstawienia baśni nie zatracił jednak jej kluczowego przekazu a mianowicie -  odwaga, bystry umysł i wiara w siebie mogą zdziałać więcej niż siła, bogactwo i władza.

Barwne kostiumy, piękna scenografia, niesamowite efekty specjalne i wspaniała gra aktorska przeniosły nas w świat bajki. Występ angażował małych widzów do krótkiej wymiany zdań z aktorami co sprawiło dzieciom wiele radości. Było to piękne widowisko, energiczne, kolorowe, rozśpiewane i roztańczone.

Po pełnym wrażeń spektaklu na nasze dzieciaki czekała jeszcze jedna niespodzianka – wspólne zdjęcie z aktorami.

To była wspaniała podróż w odkrywanie świata, a także teatru.