• Nasi milusińscy

• Luty w przedszkolu

• 05.03.2024 16:24
      •              Kolejny już szósty miesiąc za przedszkolakami, chociaż to jeden z krótszych miesięcy to nie zabrakło w nim fajnych atrakcji, ciekawych wydarzeń i dobrej zabawy.
        W tym miesiącu dzieci poznawały świat bajek i baśni, do którego z wielką ciekawością i zainteresowaniem przenieśli się nasi milusińscy. W tym czasie również został dzieciom zorganizowany Bal Karnawałowy podczas, którego w naszym przedszkolu zrobiło się magicznie i bajkowo za sprawą wyjątkowych przebrań w których wystąpiły dzieci.
        Poznaliśmy również układ słoneczny- planety, ufoludki, pojazdy kosmiczne oraz ciekawostki związane z kosmosem okazały się dla naszych milusińskich ekscytującym i interesującym doświadczeniem.

•            W ostatnim tygodniu lutego omawialiśmy tematykę związana ze światem dinozaurów. W poniedziałek 26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura, który upłynął na wielkim odkrywaniu, poszukiwaniu i doświadczaniu oraz kreatywnej zabawie. Był film edukacyjny o dinozaurach, zajęcia z wykorzystaniem plansz i obrazków, segregowanie dinozaurów według określonej cechy, zabawy paleontologów oraz utrwalanie pojęć matematycznych w postaci przeliczania, porównywania wyglądu i określania wielkości. Cały tydzień z dinozaurami był fascynującą podróżą naszych przedszkolaków do czasów sprzed milionów lat.
                 W tym miesiącu świętowaliśmy 4 urodziny Oliwii oraz do naszej przedszkolnej grupy dołączyła trójka przedszkolaków Bartuś, Szymuś i Kubuś.

M.K.