• Krokusowa łączka!

• 14.04.2022 10:32
      •           Aby krokusowa łączka cieszyła nasze oczy wiosną, nasadzenia musieliśmy wykonać jesienią. I tak pierwszego października w słoneczny, ciepły poranek, blisko sto osób ze Szkoły Podstawowej im. J. Świątoniowskiego w Brzyskiej Woli przybyło do ogrodu edukacyjno – sensorycznego „Plaster miodu”, by posadzić ponad 1000 cebulek krokusa botanicznego oraz uzupełnić nasadzenia szaty roślinnej w klombach sensorycznych. Uczniowie przygotowali narzędzia pracy, podzieli się na grupy, wyznaczyli miejsca nasadzeń i zabrali się do pracy.

Krokusy najlepiej wyglądają posadzone w dużych grupach, dlatego młodzi ogrodnicy sadzić je po kilkadziesiąt sztuk w jednym kole. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach kwiaty wyrosną, także z bulwek przybyszowych, tworząc przepiękne, zwarte kępy.

Pamiętajmy, że krokusy to jedne z najwcześniej kwitnących roślin cebulowych, które zazwyczaj już od marca zachwycają swoimi pięknymi kwiatami, najczęściej białymi, żółtymi, fioletowymi lub niebieskimi, dlatego już za sześć miesięcy będziemy mogli zachwycać się i cieszyć oko barwnymi kępami porozrzucanymi na zielonym trawniku.

•       Nasadzenia krokusowej łączki przeprowadzone były w ramach projektu „Kwiaty na warsztat” finansowane z Programu Działaj Lokalnie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju i Filantropii w Polsce oraz Leżajskie Stowarzyszenie Rozwoju.

Galeria zdjęć: