• DOBRE dziewCZYNY

• 14.04.2022 10:30
      • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została zakwalifikowana do udziału w programie „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny” prowadzonym wspólnie przez sieć Rossmann i Kulczyk Foundation.

Jesteśmy jedną ze stu szkół z różnych regionów Polski, która zakwalifikowała się do programu pilotażowego Kulczyk Foundation i Rossmann „Podpaski w szkole dla każdej dziewczyny”! Cieszymy się, że nasze uczennice będą miały zapewniony podczas roku szkolnego 2021/2022 darmowy dostęp do podpasek. Wraz ze środkami menstruacyjnymi dostarczymy wiedzę na temat zdrowia i higieny menstruacyjnej. Mamy nadzieję, że program Kulczyk Fundation pomoże sprawdzić, że menstruacja przestanie być tematem wstydliwym i przemilczanym, i wreszcie stanie się neutralnym tematem rozmów. Chcielibyśmy, żeby każdy młody człowiek wiedział, że miesiączka jest oznaką zdrowia i był świadom istnienia ubóstwa menstruacyjnego.

Mamy nadzieję, że sprawi to odczarowanie, wstydliwego, tematu menstruacji, wszystkie dziewczynki będą bardziej świadome i zaopiekowane, a miesiączka stanie się naturalnym procesem fizjologicznym i oznaką zdrowia.

•      W trakcie realizacji programu uczennice będą miały możliwość odbycia wolontariatu. Zachęcamy Was Młodych do promowania wiedzy na temat menstruacji wśród rówieśników oraz do obejrzenia filmików, które przybliżą Wam: Czym jest ubóstwo menstruacyjne i jak z nim walczyć?