• Wielkie świętowanie „W czasoprzestrzeni”

• 14.04.2022 10:30
      •             Choć działania projektowe „W czasoprzestrzeni” będą trwały do końca miesiąca, wskutek licznych wyjazdów wakacyjnych w drugiej połowie miesiąca, oficjalne podsumowanie nastąpiło już teraz.

Przygotowania zaczęliśmy od wykonania prezentacji multimedialnej, która w skondensowany sposób, treścią i obrazem, ukazała czym zajmowaliśmy się przez pół roku. To była chwila wzruszeń i wspomnień nad tym, co w tym momencie odchodzi do przeszłości. Zdobyta wiedza z zakresu kompetencji przyszłości, poznanie lokalnej historii, doświadczenia wbudowaniu relacji i komunikacji społecznych i towarzyszące temu przedsięwzięciu emocje, pozwalają nam śmiało spojrzeć w przyszłość.

Następnie zrobiliśmy duże zakupy i przygotowaliśmy poczęstunek: świeże sałatki, przekąski, owoce, szaszłyki, kiełbaski, dipy oraz napoje, a wszystko to z myślą o zaproszonych gościach i sponsorach. W edukacyjnej zagrodzie „Międzyczas” przeszliśmy szybki kurs gotowania, więc w kuchni mogliśmy się wykazać kreatywnością. Tu prym wiodły dziewczęta, a chłopcy zajęli się stroną techniczną uroczystości.

• Po części oficjalnej podsumowań projektowych, podziękowaliśmy osobom dzięki, którym mogliśmy uczestniczyć w tym niecodziennym przedsięwzięciu, to jest zaangażowanym pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Kuryłówce: paniom Agnieszce Borek-Szpetnar, Joannie Kotulskiej-Wnuk, panu Markowi Latawcowi oraz dyrektorowi panu Leszkowi Połciowi, dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. J. Świątoniowskiego w Brzyskiej Woli panu Andrzejowi Domagale, trenerom warsztatów: paniom Ewie Kycia i Elżbiecie Śliz oraz sponsorom. Byliśmy niezmiernie wdzięczni pani wójt Agnieszce Wyszyńskiej, która mimo natłoku obowiązków, zaszczyciła nas swoją obecności, przynosząc dla wszystkich uczestników projektu zdrowy i słodki podarunek.

Wieczorem przyszedł czas kolejną dawkę lokalnej historii w filmie „Wołyniak – Legenda prawdziwa”. Był też czas na sport, bo w tym dniu był półfinał meczu piłki nożnej, więc naprędce zorganizowaliśmy sobie strefę kibica i do późnych godzin nocnych kibicowaliśmy swoim drużynom. To był udany i niezapomniany wieczór…

Uczestnicy projektu
        „W czasoprzestprzeni”

Projekt „W czasoprzestrzeni” realizowany jest w ramach programu Równać Szansę, sfinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności za pośrednictwem Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

Galeria zdjęć: