• Czas podsumowań

• 28.12.2023 18:22
      •              Koniec roku kalendarzowego to czas rozrachunku, a w naszej szkole to okres uroczystych podsumowań realizowanych od kilku miesięcy projektów:

• „Świetliki drogowe” z programu grantowego „Drogowskaz” Fundacji Inter Cars,
        • „Anielska (po)moc” z programu grantowego „Działaj Lokalnie”, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Fundusz Lokalny w Leżajsku.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, to jest 22 grudnia, w sali gimnastycznej naszej szkoły zebrała się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Po uroczystym przywitaniu zgromadzonych przez dyrektora szkoły pana Andrzeja Domagałę, uczniowie rozpoczęli przedstawienie jasełkowe przygotowane podczas warsztatów teatralnych prowadzonych przez panią Beatę Kamińską w ramach projektu „Anielska (po)moc”. Widzowie wprowadzeni w świąteczną atmosferę obejrzeli prezentację multimedialną podsumowującą wszystkie działania realizowane w tym projekcie. Następnie uczestnicy konkursu poetyckiego „Anielska Moc” otrzymali pamiątkowe dyplomy, a Amelia Staroń – laureatka konkursu- statuetkę „Skrzydlate słowa”. Dyrektor wszystkim zaangażowanym w realizację projektu: nauczycielom, pracownikom i wolontariuszom ofiarował pamiątkowe figurki aniołów.

Drugą część uroczystości rozpoczęła fotograficzna relacja z działań projektowych „Świetlików drogowych”. Uczniowie z uśmiechem na twarzach wspominali: wycieczki rowerowe, zajęcia „Bezpieczni na drodze”, pogadanki z policjantami, próbne jazdy w miasteczku rowerowym, czy happening  „Świetliki na drodze”. Długo wyczekiwanym punktem kulminacyjnym programu były wyniki konkursu plastycznego „Drogowskaz bezpieczeństwa”:

III miejsca oraz vouchery o wartości 130 zł do wykorzystania w sklepie sportowym otrzymali: Zuzanna Kotulska i Hubert Leniart z klasy 3

II miejsce wraz  z voucherami na kwotę 170 zł przypadło: Martynie Staroń z klasy 2 i Kornelii Leniart z klasy 2,

I miejsce i nagrody w postaci voucherów o wartości 200 zł w młodszej kategorii otrzymał: Franciszek Leniart z klasy 2 , a w starszej: Lena Staroń z klasy 5.

Ostatnią i nieoczekiwaną niespodzianką dla wszystkich uczestników projektu „Świetliki drogowe” były słodkie paczki sfinansowane ze środków Fundacji Inter Cars.