• „Świetliki drogowe”

• 13.11.2023 19:14
      •      10 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły, którzy posiadają kartę rowerową oraz dojeżdżają do i ze szkoły rowerami, otrzymali odblaskowe szelki. Dziś są one na rynku odzieży ochronnej najnowszym i głównym konkurentem kamizelek. Szczególnie chętnie korzysta z nich młodzież, choć znajdują zastosowanie także jako odblaskowy element zakładany na przykład na zimową kurtkę dziecięcą. Dzięki temu, że mają wytrzymałe klipsy i regulację rozmiaru pasują na tych dużych, jak i małych uczestników ruchu drogowego. Przydadzą się za każdym razem, kiedy będziemy chcieli być widoczni, ale nie chcemy lub nie możemy ubrać kamizelki. Zawsze warto mieć przy sobie przynajmniej jeden odblaskowy gadżet: opaskę odblaskową, brelok z lampką LED, zawieszkę. Dzięki temu gwarancja bezpieczeństwa na drodze znacząco wzrasta.
      •             Dzień wcześniej dotarły do nas znaki drogowe, które zostały oficjalne zaprezentowane szkolnej społeczności, a już niedługo pojawią się na słupkach ogrodzenia placu zabaw wraz z opisami, gdzie uczniowie będą mogli poznawać i utrwalać poznane znaki.

Projekt „Świetliki drogowe” jest sfinansowany z programu „Drogowskaz” Fundacji Inter Cars.