• Projekty

    • Pleciemy… makramy!
      • Pleciemy… makramy!

      • 13.10.2023 19:08
      •       Warsztaty makramy to fascynującą podróż po świecie kreatywności i tradycji wyplatania, a pani Karolina Rozlazły prowadząca warsztaty rękodzieła artystycznego to prawdziwa pasjonatka, która zaprosiła nas do swojego „świata wypełnionego miłością do rękodzieła”. Ty też możesz zajrzeć do tego świata:

      •     Po krótkim wstępie i części teoretycznej pani „Szydełko z pasją” zabrałyśmy się do pracy. Każda z uczestniczek otrzymała w ramach kursu gotowy zestaw, który pozwolił na własnoręczne stworzenie swojej pierwszej makramy. Prowadząca warsztaty pokazała, jak wykonać pierwsze supełki i zaczęła się prawdziwa zabawa. To był wyjątkowy czas integracji. Uczestniczki oddały się pracy manualnej, umilonej pogaduszkami, żeby nie powiedzieć plotkami. Jak pleść to na całego. Nawet nie zwróciły uwagi, kiedy dzień odszedł w ramiona nocy. Minęły cztery godziny relaksu przy węzłach, a na warsztatowych stołach pojawiły się anielskie skrzydła. Tyle wystarczyło, żeby wyjść uskrzydloną z nowymi znajomościami.

               Kolejne warsztaty i długie godziny w doborowym towarzystwie przy tworzeniu aniołów. Wykonane z dwóch rodzajów sznurka bawełnianego oraz drewnianej główki i skrzydełek, będą idealną ozdobą bożonarodzeniową lub upominkiem dla bliskiej nam osoby.

               Warsztaty makramy to doskonała metoda relaksu, wyciszenia umysłu i uspokojenia myśli. To także olbrzymia satysfakcja z efektów pracy własnych rąk. Ale czym jest uczeń bez mistrza, w tym przypadku mistrzyni. Pani Karolina to kobieta, która zarażała entuzjazmem, więc po spędzeniu z nią kilku godzin z twarzy nie schodził uśmiech. Zakwasy na twarzy gwarantowane! Mamy jednak pewność, że warto się podjąć tego ryzyka.

                   Materiały do warsztatów makramy „Skrzydła anioła” sfinansowano ze środków Programu Działaj Lokalnie, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Fundusz Lokalny w Leżajsku. 

        Koordynator projektu
        Edyta Kusa


         

      • Wróć do listy artykułów