• Dotacje przyznane!

• 13.10.2023 19:08
      •          „Działaj Lokalnie” to jedyny ogólnopolski program, w którym dotacje są przyznawane na poziomie lokalnym. Umożliwia to współpraca z partnerami Programu – siecią Ośrodków Działaj Lokalnie (ODL). Co roku Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności (PAFW) za pośrednictwem Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce (ARFP) oraz Fundacji Fundusz Lokalny w Leżajsku przekazuje środki na dotacje w lokalnym konkursie grantowym. W ramach tego konkursu ODL przyznaje kilka grantów (w kwocie maksymalnie 6000 zł każdy) na realizację projektów, które:

•

• aktywizują lokalne społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego,

• przyczyniają się do rozwiązania określonego lokalnego problemu lub zaspokojenia pewnej potrzeby mieszkańców,

• mają jasno określony cel, dobrze zaplanowane działania, mierzalne rezultaty i rozsądne koszty realizacji,

• są realizowane wspólnymi siłami mieszkańców i instytucji lokalnych,

• w przemyślany sposób angażują zasoby lokalne (naturalne, społeczne, ludzkie i finansowe).

•           Lokalne konkursy odbywają się według jednakowych zasad, a najważniejsze wśród nich są jawność, przejrzystość, otwartość i współpraca różnorodnych środowisk. Dlatego jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza grupa nieformalna GAT po raz kolejny zdobyła zaufanie i aprobatę dla naszych pomysłów i na początku sierpnia w Muzeum Ziemi Leżajskiej otrzymała dotację w wysokości 6 000,00 na realizację projektu „Anielska (po)moc”.

Podczas uroczystego spotkania komisja konkursowa wręczyła dotację inicjatywom, które otrzymały najwyższą liczbę punktów w procesie oceny merytorycznej. Były to:

1. Szkoła Podstawowa im. Józefa Świątoniowskiego w Brzyskiej Woli - GAT - Grupa Aktywnych Twórczo  - Anielska (po)moc  - kwota dotacji 6 000,00

2. Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Kantego w Łopuszce Wielkiej - Grupa Przyjaciół Szkoły Podstawowej im. Sw. Jana Kantego w Łopuszce Wielkiej - Szkolna Ekogala - kwota dotacji 6 000,00

3. Koło Gospodyń Wiejskich w Cieplicach - Wspólnie zróbmy coś dobrego! - kwota dotacji 6 000,00

4. Stowarzyszenie Rozwoju wsi Sarzyna - Eko strefa aktywnego wypoczynku

5. Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy - Koło wolontariatu  - Detektywi historii. Szukamy lokalnego patrona. - kwota dotacji 5 700,00

Koordynator projekt
        Edyta Kusa