• Zanurzeni we wspomnieniach

• 21.10.2022 09:08
      • Tylko fotografie nie liczą się z czasem
        pokazują babcię jak chudą dziewczynkę
        z wiosną na czerwonych gałęziach wikliny
        jej piłkę sprzed pół wieku i wróble jak liście
        jej warkoczyk tak wierny jak anioł prywatny
        ks. Jan Twardowski

Podczas spotkania z okazji Dnia Edukacji Narodowej, społeczność szkolna obejrzała wystawę czarnobiałych zdjęć „W starej fotografii”, prezentujących historię minionych lat, będących echem dawnego życia, działalności oraz świąt lokalnej społeczności. Po wnikliwej obserwacji uczniowie, pracownicy oświaty oraz przybyli na tę okazję goście, wzięli udział w głosowaniu na starą fotografię, która stanie się muralem – wizytówką z przeszłości utrwaloną na ścianie budynku szkoły. Podczas głosowania trwały liczne rozmowy i dyskusje, które zdjęcie połączy ze sobą historyczny koloryt, lokalną tożsamość i przeszłość zapisaną w obrazie. Oddano ponad 150 głosów. Trzy fotografie cieszyły się największą popularnością: zdjęcie Józefa Świątoniowskiego z żoną, portret patrona naszej szkoły oraz fotografia z otwarcia szkoły. Jedna z tych fotografii stanie się już niedługo muralem, namalowanym ręką pana Arkadiusza Andrejkowa.

•  Projekt „Zmalujmy przeszłość” sfinansowano ze środków Programu Działaj Lokalnie, Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fundację Fundusz Lokalny w Leżajsku.