• Klasa III zawsze aktywna

• 14.04.2022 10:34
      •                  Grudzień to niezwykły okres w naszej szkole. To czas, który napawa każdego magiczną atmosferą. Uczniowie klasy III znani są w szkole ze swojej głośności i nadruchliwości. Zawsze ich wszędzie pełno. Wciąż biegają, wciąż skaczą, bo „Ruch jest ich Mocą”. Postanowili wykorzystać swą Moc, zażywając ruchu na świeżym powietrzu. Ucieszyli się, gdy za oknem pojawiła się zimowa aura i niewielki, ale jednak śnieg.  Na taką pogodę czekali bardzo długo. Z radością oddali się śniegowemu szaleństwu. Niektórzy bez rękawiczek, niektórzy bez szalików, ale każdy chciał wykorzystać ostatnie wspólne dni zabawy w szkole. Zimowym zabawom nie było końca. Uczniowie urządzili bitwę na śnieżki, budowali śnieżne stwory, zwierzęta, a przede wszystkim – bałwany. To był fajnie spędzony czas, który wprawił wszystkich we wspaniałe humory i sprawił mnóstwo frajdy.  Z czerwonymi policzkami, mokrymi spodniami, ale z uśmiechem wrócili do szkoły na ciepły posiłek. Było mroźnie, wesoło i radośnie…ale zbyt krótko, co jednogłośnie stwierdziły dzieci.

•               Codziennie pełną parą korzystają z ostatnich wspólnych chwil i zajęć w klasie. Wiedząc, że przed świętami muszą przejść do nauki zdalnej, dzieci postanowiły wcześniej urządzić wspólny dzień kolędowania. Klasa jest nie tylko ruchliwa, ale i bardzo muzykalna. Dziewczynki świetnie grają zarówno na dzwonkach, jak i na innych instrumentach. Dlatego też, przyniosły je w czwartek do klasy, by uświetnić wspólne kolędowanie przy choince. Hania Bachórz przygrywała na saksofonie, Lenka Staroń na flecie poprzecznym, Amelka Staroń na gitarze, a pani na flecie prostym. Mieliśmy niemal orkiestrę. Pozostali uczniowie głośno śpiewali znane kolędy. Pan Dyrektor słysząc kolędowanie i grę przyszedł do klasy i zachwycał się talentem małych uczennic. Obiecały one, że gdy będą już gotowe do występów dla szerszej publiczności, uświetnią swoją grą szkolne uroczystości. Ten dzień był inny niż zazwyczaj. Poczuliśmy już świąteczną atmosferę.

Z tej okazji wszyscy, Wszystkim składamy życzenia Zdrowych Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten magiczny czas pozwoli nam zapomnieć o smutkach codzienności i sprawi, że każdy dzień będzie świętem.