• Aktywny powrót do szkołyY

• 14.04.2022 14:16
      •            Taką nazwę nosi Program zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, którego zadaniem jest wsparcie poprawy stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do stacjonarnych zajęć szkolnych. Program jest realizowany na terenie całej Polski od 07.05.2021 r. do 31.12.2021 r. Organizacja dodatkowych zajęć jest punktem wyjścia do przeprowadzenia badań naukowych, które pozwolą określić stan kondycji fizycznej dzieci i młodzieży szkolnej po okresie izolacji spowodowanej epidemią SARS-CoV-2.

W tym celu w trakcie zajęć nauczyciele mieli za zadanie przeprowadzić pomiary somatyczne i testy sprawnościowe oraz ankiety dotyczące uczestników. Zebrane dane posłużą do powstania ogólnopolskiego raportu naukowego.

Realizacji tego Programu w naszej szkole podjęli się nauczyciele klas I – III, którzy jeszcze w czerwcu odbyli praktyczne szkolenie w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zorganizowali grupy uczniów, którzy chcieli aktywnie ruchowo spędzić dwie godziny lekcyjne w tygodniu. Program spotkał się z wielkim zainteresowaniem, bo wzięło w nim udział aż 52 uczniów z klas I – IV. Zajęcia były prowadzone w grupach od 15 do maksymalnie 20 osób z podziałem na odpowiednie grupy wiekowe zapewniające bezpieczeństwo i optymalne efekty prowadzonych zajęć. Zabawy, ćwiczenia i inne aktywności odbywały się w sali gimnastycznej, na placu zabaw, boiskach szkolnych i klasopracowniach. Miały one na celu pobudzić różne formy ruchu doskonalące sprawność motoryki małej i dużej oraz integrację grupy.

•               W dniu 29 października odbyła się kontrola prowadzonych zajęć przez pracownika AWF Warszawa, która wykazała, że zajęcia są prowadzone rzetelnie i zgodnie z założonymi celami, a co najważniejsze zapewniają naszym dzieciom doskonałą zabawę i wiele ruchowej aktywności.

Galeria zdjęć: